Четвер, 02.07.2020, 08:01Вітаю Вас Гість | RSS
Бібліотека БЗШ №18
Меню сайту
Дитячі журнали
Форма входу

Історія бібліотеки


    Історія школи та її бібліотеки починається в 1961 році. В цьому році середню школу №4 розділили на дві школи: школа №4 з середньої стала восьмирічною, а на базі старших класів (за реформою освіти того часу школа стає трудовою політехнічною, навчання в школі збільшується до 11 класів) створюється школа №18, якій віддають приміщення, де до 1917 року було казначейство, потім фінансовий технікум, під час війни, за свідченнями, тут було гестапо, а після війни вселився штаб корпусу. Ось така складна історія будинку нашої школи.


В 1966 році, після добудови приміщення школи №18 восьмирічна школа №4 була ліквідована. За наказом міського відділу освіти від 26.06.1966 р. школа №4 була розформована та злита зі школою №18. Бібліотеки двох шкіл були об'єднані.
Книги, необхідні для навчання, дарували тоді шкільній бібліотеці учні та їхні батьки, мешканці сусідних будинків та інші люди. Ще й досі у фонді бібліотеки зберігається дуже невелика кількість книг зі штампом школи № 4 - тих, що надійшли до 1961 року.
В 1999 році середня школа №18 у зв'язку зі зміною в законодавстві України перейменована в загальноосвітню школу Ι-ΙΙΙ ступенів №18 м. Білої Церкви.

Бібліотека школи зараз знаходиться на першому поверсі та займає досить велике приміщення. Бібліотека має просторий читальний зал. Стелажі та шафи у читальному залі розміщені таким чином, щоб читачі мали можливість підійти до них та подивитись на цікаву книжку. Є окремий стелаж з літературою для молодших школярів, а також шафа, де знаходиться методична література, яку вчителі завжди можуть передивитися самі, без допомоги бібліотекаря. Довідкова література, періодичні видання, книжкові виставки, нові надходження - все це у відкритому доступі.
Бібліотекарем постійно проводиться робота з поповнення фонду художньою, науково-пізнавальною, методичною та іншою літературою. Велику допомогу в цьому надають учні школи та їхні батьки, вчителі. Вони передають бібліотеці у дар багато цікавих та цінних книг. Придбаються деякі нові книги, головним чином методичні та довідкові видання. Фонд художньої літератури поповнюється книгами та хрестоматіями, які містять нововведені до шкільних програм твори.
Бібліотека гарно художньо оформлена. В 2010 році у приміщенні бібліотеки було зроблено капітальний ремонт.
В бібліотеці постійно є діти. Вони працюють над рефератами, читають пізнавальну літературу, періодичні видання, іноді просто роблять уроки та спілкуються з друзями, якщо це не заважає працювати іншим. Регулярно проводиться інвентаризація фонду, списання застарілої літератури, поновлення зіпсованої.
Проводиться масова робота з популяризації літератури та бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів усіх класів.
В бібліотеці робиться все для того, щоб якнайпродуктивніше розкрити її фонди, аби вони змогли задовольнити інтереси учнів та вчителів. Інформаціїна робота здійснюється у формі оглядів як науково-пізнавальної та публіцистичної літератури, так і оглядів фахових періодичних видань, презентацій нових книг, журналів.
З метою максимального наближення книги до читача для учнів молодшого шкільного віку також організовано відкритий доступ. Вони вчаться самостійно добирати книги для читання як з художньої так із науково-пізнавальної літератури.
Для учнів основної та старшої школи проводяться тематичні огляди літератури, оформляються постійно діючі виставки та тематичні полички, мета яких не лише привернути увагу читачів до актуальних тем, а й розширити і поглибити знання з окремих предметів. 
Виконуючи завдання вчителів, якими передбачено використання додаткових джерел інформації, учні приходять до бібліотеки. 
У читальному залі діти можуть знайти різноманітні поради щодо роботи з літературою. Наприклад, як працювати з підручником, як користуватися довідковою літературою, поради до написання рефератів, ведення записів. Особлива увага приділяється роботі з творчо обдарованими дітьми, які беруть участь у конкурсах, олімпіадах, турнірах.
Фонд шкільної бібліотеки поповнюється під час проведення акції "Подаруй книгу шкільній бібліотеці". Далі буде…

ПОСИЛАННЯ
Друзі сайту
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0